Rosnące ceny energii i zwiększająca się świadomość ekologiczna sprawiły, że architekci i inwestorzy zaczęli zwracać szczególną uwagę na możliwości, jakie daje stosowanie rozwiązań obniżających koszty eksploatacji budynków i wpływających pozytywnie na środowisko. W efekcie popularność zyskały nowoczesne projekty domów energooszczędnych – to obecnie najchętniej wybierana opcja ciesząca się ogromnym zainteresowaniem klientów pracowni architektonicznych.
Jak wyglądają nowoczesne projekty domów energooszczędnych?
Nowoczesne projekty domów energooszczędnych charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną, którą zapewniają takie rozwiązania jak:
- izolacja o niskim współczynniku przenikania ciepła;
- mechaniczna wentylacja z rekuperacją;
- inteligentne systemy zarządzania energią;
- fotowoltaika, kolektory słoneczne, pompy ciepła i inne odnawialne źródła energii.
Dodatkowo nowoczesne projekty domów energooszczędnych wyróżniają się także korzystnym stosunkiem przegród zewnętrznych (ścian) do kubatury (objętości) budynku, dużą liczbą przeszkleń, temperaturowym strefowaniem wnętrz i usytuowaniem względem stron świata. Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom architektonicznym zapotrzebowanie na ciepło w domach energooszczędnych okazuje się często nawet trzykrotnie mniejsze niż w budynkach tradycyjnych, co znacząco obniża zarówno rachunki, jak i emisję CO2 do atmosfery. W ten sposób ekonomia łączy się z ekologią.
Gdzie szukać takich projektów architektonicznych?
Nowoczesne projekty domów energooszczędnych dostępne są na stronie E-domy.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór gotowych rzutów architektonicznych budynków mieszkalnych różnego typu – parterowych i piętrowych, o mniejszym i większym metrażu, z garażem lub bez – uwzględniających najważniejsze założenia zrównoważonego budownictwa, a także aktualne trendy designerskie zapewniające estetykę i funkcjonalność na najwyższym poziomie. Każdy z tych projektów może zostać zmodyfikowany według życzenia klienta, bez problemu więc dostosujesz go do swoich oczekiwań i zaadaptujesz do warunków geotechnicznych posiadanej działki, tak by odpowiadał Twoim potrzebom użytkowym i idealnie harmonizował z otoczeniem.